imieniny: Marcina Rafała. 24 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Koncert muzyki gospel - wystapi zespół TGD

Koncert odbędzie się w sali teatralnej MOKSiR. 23 marca. Początek o godz. 18.00.Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu DNA (Dostrzec Naszego Architekta), który obędzie się w dniach 15-23 marca 2014 r. w Chrzanowie. Organizatorzy przygotowali w tym czasie dwie konferencje „Nabierz Ducha” i trzy spotkania biblijne zgromadzające katolików i protestantów oraz osoby poszukujące sensu życia.

O Festiwalu DNA:
Wśród wszystkich dzieł Bożych, jedno jest szczególne – to człowiek. Każdy z nas został stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Wszyscy mamy jednego Architekta i Stworzyciela – Boga, Ojca, Abbę. Każdy z nas ma boskie DNA. Podczas tygodnia DNA pragniemy odszukiwać Boże DNA w sobie, poznać, co to znaczy być stworzonym na Jego obraz i podobieństwo, a także odnajdować zagubioną w Edenie komunię z naszym Stwórcą. Stąd tydzień DNA jest zachętą, by Dostrzec Naszego Architekta!

O zespole:
TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę pop-gospel. Zespół nagrał do tej pory 9 albumów, 3 koncerty telewizyjne (TVP i Religia Tv) i 3 radiowe (PR "Trójka"). Brał udział w wielu festiwalach muzycznych (S.O.S, Sopot Festival), produkcjach płytowych i telewizyjnych współpracując m.in. z: Elżbietą Skrętkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i grupą DeMono.
Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej, ale wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy dwudziestoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta - Piotra Nazaruka.
TGD to nie tylko zespół muzyczny ale też wspólnota, dosyć wyjątkowa, ponieważ tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Koncerty grupy są nie tyle formą prezentacji artystycznej co "ubraną w dźwięki" modlitwą. Jak wiadomo Gospel to nie tylko gatunek muzyczny ale
przede wszystkim Ewangelia czyli Dobra Nowina o Jezusie.
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl