imieniny: Jadwigi, Teresy. 15 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Rekordowa Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna

To były trzy dni wypełnione śpiewem i tańcem. Lokomotywa Artystyczna zawitała do Chrzanowa już po raz dziewiąty.Muzyka, śpiew, taniec jednoczą ludzi  o różnym stopniu sprawności. Już po raz dziewiąty potwierdziło się to podczas Chrzanowskiej Lokomotywy Artystycznej. Ta ogólnopolska impreza wokalno-taneczna przyciągnęła w tym roku rekordową liczbę uczestników. W ciągu trzech dni odwiedziło Chrzanów ponad 1600 uczestników z różnych zakątków Polski.
W pierwszym dniu Chrzanowska Lokomotywa przywiozła do sali teatralnej MOKSiR 57 solistów zakwalifikowanych do finału spośród 130 zgłoszeń. Solistów oceniało 3-osobowe jury pod przewodnictwem  Janusza Szroma, kompozytora i wokalisty jazzowego, który również uświetnił piątkową Lokomotywę występem. Artysta promował swą nową płytę  zatytułowaną „Śpiewnik”. Janusz Szrom już pięciokrotnie – ostatni raz w zeszłym roku - zdobył tytuł  Jazzowego  Wokalisty Roku według plebiscytu miesięcznika "Jazz Forum".
Dwa kolejne dni Lokomotywy upłynęły pod znakiem tańca. W sobotę na festiwalu zaprezentowało się prawie 1100 uczestników, a w niedzielę - gdy na parkiecie królował taniec towarzyski, a także cheerleaders - około 500.
Właśnie w niedzielę Lokomotywa dojechała do końcowej stacji. Uczestnicy i opiekunowie odjechali  z Chrzanowa z dyplomami, a niektórzy także z nagrodami. W sumie przyznano 6 nagród Grand Prix w wysokości 1000 złotych każda. Nazwiska laureatów w załącznikach.
(a)
87 KB
   protokol_festiwalu_tanca_wspolczesnego_i_nowoczesnego__chrzanowska_lokomotywa_artystyczna_2014.pdf


32 KB
   protokol_festiwalu_ta_nca_twoarzyskiego_i_cheerleaders__chrzanowska_lokomotywa_artystyczna_2014.doc


82 KB
   protokol_festiwalu_piosenki__chrzanowska_lokomotywa_artystyczna_2014.pdf


powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl