imieniny: Ireny, Jana. 20 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Z MOKSiR-em powitali Nowy Rok

W muzyczną podróż po najpiękniejszych ariach operetkowych i przebojach musicalowych wybrali się goście Gali Sylwestrowej organizowanej w sali teatralnej MOKSiR. Zagrała dla nich Orkiestra Kameralna Filharmonii w Ivano-Frankivsku - Quatro Corde.
 


Na takie pożegnanie 2013 roku zdecydowało się blisko 300 osób. Niektórzy z gości byli na gali już kolejny rok  z rzędu, inni postanowili nieco inaczej niż zazwyczaj powitać Nowy Rok. Zanim rozpoczął się koncert chętni mogli zjeść wykwintną kolację w galerii „Na Piętrze”. Potem nadszedł czas na muzykę. W taki sposób stary rok żegnał  m.in. burmistrz miasta Ryszard Kosowski wraz z małżonką. – Cieszę się, że stworzyliśmy mieszkańcom alternatywę spędzania ostatniego wieczoru w roku.  Jak widać po frekwencji chętnych nie brakuje – mówił burmistrz Chrzanowa. Muzycy z Ukrainy zagrali dla widzów nie tylko znane utwory operetkowe, ale także klasykę straussowską. Starali się zabierać słuchaczy w różne rejony świata. Były więc utwory kojarzone z Austrią, Argentyną czy Kaukazem jak choćby słynny „Taniec z szablami”. W przerwie blisko trzygodzinnego koncertu goście mogli liczyć na słodkie niespodzianki i wziąć udział w losowaniu nagród. Szczęśliwcy otrzymali bilety do klubu fitness a nawet obraz. Koncert zakończył się tradycyjną lampką szampana i pokazem sztucznych ogni na Placu Tysiąclecia.
W innym klimacie bawili się goście sylwestra organizowanego przez restauracje Del Paso i MOKSiR w sali balowej „Sokół”. Tu panowały gorące meksykańskie rytmy i taka kuchnia. W rolę wodzireja wcielił się Wenezuelczyk Samuel Felipe Rodriguez. Uczył gości tańców latynoamerykańskich i zachęcał do zabawy. – Na szczęście Polacy potrafią się dobrze bawić, także w gorących klimatach – przyznał.  Dla gości grał zespół „Puls”.
O północy tradycyjnie nad Chrzanowem rozbłysły sztuczne ognie. MOKSiR przygotował największy w mieście pokaz fajerwerków. Na Plac Tysiąclecia przyszło około tysiąca osób, by wspólnie powitać Nowy Rok. Zebrani odliczali minuty do północy, a potem rozpoczął się kilkuminutowy pokaz.
SOL

powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl