imieniny: Jadwigi, Teresy. 15 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


FINAŁ MIKOŁAJKOWEGO KONKURSU PIOSENKI

Święty Mikołaj, jak przystało na patrona miasta, pozostał w Chrzanowie do niedzieli 8 grudnia, aby osobiście poprowadzić finał Mikołajkowego Konkursu Piosenki.


Eliminacje do konkursu odbyły się tydzień wcześniej, w których uczestniczyło 80 wykonawców, w czterech kategoriach wiekowych, od przedszkolaków do licealistów.
Jury w składzie: Jerzy Ziegler, Bernadetta Majcher i Rafał Kossakowski oceniło walory głosowe, dobór repertuaru, interpretacje utworu, wyczucie rytmu i muzykalność. Do ścisłego finału zakwalifikowano aż 19 wykonawców.
Choć poziom muzyczny konkursu był bardzo wysoki. Jury, zgodnie z regulaminem, mogło przyznać tylko pięć nagród pierwszych w poszczególnych kategoriach i główne wyróżnienie  Grand Prix.
W pierwszej kategorii wiekowej nagrodę wyśpiewała  sześcioletnia Zuzanna Pasternak z Młoszowej, prezentując  piosenkę „Zabiorę wszystko” przy akompaniamencie taty i brata. W kolejnej kategorii jury wyróżniło ośmiolatkę Joannę Malik z Chrzanowa za piosenkę „Słodki strach”. Kolejną nagrodę przyznano trzynastoletniej krakowiance Wiktorii Oliwie za sugestywne wykonanie piosenki „Jestem przeciw”. Czwarta kategoria została najliczniej obdarowana nagrodami, ponieważ jury przyznało aż trzy wyróżnienia. Jedno z nich otrzymała piętnastoletnia Anna Pazdan  z Alwerni, za piosenkę „Still loving you”. Nagrodzona została także licealistka Zuzanna Brzeczek z Trzebini, która zaśpiewała utwór „Schelter”. Natomiast główne trofeum, Grande Prix konkursu,  zdobyła czternastoletnia krakowianka Zofia Sydor, za profesjonalne zaprezentowanie pięknej i nastrojowej francuskiej piosenki „ Une vie D’amour” z repertuaru Mireille Mathieu.  Zosia, w rozmowie z Mikołajem przyznała, że uczęszcza do szkoły muzycznej i z piosenką łączy poważne plany artystyczne na przyszłość.
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl