imieniny: Łukasza, Jana. 18 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Lwowski koncert w Starej Kotłowni

Piosenką „Jest takie miasto, co zwie się Lwów”  rozpoczął się koncert w Starej Kotłowni 30 listopada. Utwór zaśpiewał duet - Natalia Starczynowska i Krzysztof Piegzik, finaliści tegorocznego Festiwalu Piosenki Lwowskiej w Krakowie.
Nasi laureaci i finaliści postanowili, już po raz drugi, zaprezentować nagrodzone piosenki chrzanowskiej publiczności, która jak zwykle licznie dopisała, wypełniając MOKSiR-owski klub w andrzejkowy wieczór po brzegi i nagradzając wszystkich uczestników koncertu gorącymi brawami.

Wśród finalistów festiwalu znalazła się ubiegłoroczna laureatka wyróżnienia Małgorzata Piegzik, która zaprezentowała dwa utwory: „Na Wysokim Zamku” oraz „Walczyk lwowski”. W tym roku zadebiutowała Magdalena Jastrzębska, z zawodu fotograf, której pasją od zawsze była muzyka. Przeszła do finału i w jej wykonaniu można było usłyszeć żartobliwy utwór przedwojenny o tramwaju lwowskim. „Lwowski trambal”. Kolejny uczestnik koncertu Paweł Paprocki – wielokrotny laureat trzecich i drugich miejsc, w tym roku wyróżniony, zaśpiewał dwie piosenki: „Chodźmy do Stryjskiego Parku” oraz „Wiosna we Lwowie” – autorstwa Wiktora Budzyńskiego.  Laureat drugiego miejsca, który co roku przywozi z Krakowa coraz to wyższe nagrody, ulubieniec krakowskiej sceny – Nikodem Łabuz wykonał z wielka ekspresją dwa utwory: „Taksówkarz lwowski” i „Łyk lwowskiego powietrza”.

W tym roku aż trzy osoby z „Impresji” zostały nagrodzone pierwszymi miejscami. Jako pierwszy zaprezentował się Dominik Kuśnierczyk, ubiegłoroczny laureat wyróżnienia, który w tym roku wprowadził w zachwyt jurorów festiwalu, otrzymując pierwsze miejsce za utwory „Śliczna Gwiazdo” – Jerzego Mąsiora i Aleksandra Porzucka oraz „Wierne Madonny” Jerzego Michotka. Potem Katarzyna Tyborowska, również ulubienica krakowskiej publiczności, która  w tym roku otrzymała pierwsze
miejsce, zaśpiewała  z kobiecym urokiem i wdziękiem „Lwowskie tango” i „Pieśń o Lwowie”. Następnie Dominika Pater – laureatka pierwszego miejsca ex aequo i wielokrotna zwyciężczyni festiwalu, w tym dwukrotnie pierwszego miejsca i  nagrody Jerzego Michotka,  zaśpiewała  w porywającym stylu „Lwowskie gwiazdy” i „Sen o Lwowie” – z repertuaru Włady Majewskiej.

Wszystkim wykonawcom akompaniowała Irena Paprocka, także wielokrotna laureatka wyróżnień i głównych nagród na tym festiwalu, a ponadto prowadząca w MOKSiR grupy wokalne „Impresja” i „Fantazja”.

Koncert zakończył wielki finał w wykonaniu wszystkich uczestników „Impresji”, którzy zaśpiewali wspólnie piosenkę „Ten drogi Lwów”. Solo wykonała Magdalena Jastrzębska.

Potem były długie i rzęsiste brawa, życzenia dalszych sukcesów i oczywiście kolejnych, tak udanych koncertów.

 A.Dobrowolski
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl