imieniny: Łukasza, Jana. 18 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Piaskownica wciąż zbiera nagrody!

Trzy lata minęły już od premiery "Piaskownicy" Michała Walczaka w wykonaniu Teatru Imaginarium, a ten spektakl z udziałem młodych chrzanowskich aktorów zdobywa kolejne nagrody. Tym razem jest to II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Małych Form KARBIDKA 2013.


Agnieszka Szumańska i Dawid Jarosiński razem z nowym akompaniatorem Tomaszem Szreterem pokazali "Piaskownicę" w Siemianowickim Centrum Kultury - Parku Tradycji. W jury festiwalu zasiadał m.in. dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina Dariusz Wiktorowicz.
- Odświeżaliśmy "Piaskownicę" po półtorarocznej przerwie, pełni obaw, czy jesteśmy w stanie przekazać wszystkie intencje postaci, które założyliśmy przy realizacji tego przedstawienia - mówi Aneta Leśniakiewicz, reżyser spektaklu. - Okazało się, że "Piaskownica" jest jak jazda na rowerze, jej się nie zapomina - dodaje żartobliwie.
"Piaskownica" była pierwszym spektaklem zrealizowanym przez Teatr Imaginarium działający w chrzanowskim MOKSiR-e. W 2011 roku doceniło ją jury Wadowickich Spotkań Teatralnych pod przewodnictwem Jana Peszka, przyznając główną nagrodę festiwalu - Drewnianą Maskę i dwa indywidualne wyróżnienia aktorskie dla odtwórców głównych ról. Jeszcze w tym samym roku na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA w Szczecinie Dawid Jarosiński otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską.powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl