imieniny: Mikołaja, Stanisława. 13 listopada 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Scena Młodych w ostatnią sobotę września

28 września o godz. 19.00 kolejny koncert Sceny Młodych. Tym razem w Starej Kotłowni zagrają: Sad Wednesday oraz SelfHated Machine. Bilety: 7 zł (do nabycia w Informacji MOKSiR lub w klubie tuż przed samym koncertem).Obie kapele znane są chrzanowskiej publiczności. Grupa z Krzeszowic - SelfHated Machine - grała w Starej Kotłowni już w kwietniu. Ich styl muzyczny można sklasyfikować jako punk rock. Natomiast ekipa Sad Wednesday otrzymała wyróżnienie w KLANG-u 2013 jako odkrycie przeglądu. Muzycy grają rocka inspirowanego takimi zespołami jak Led Zeppelin, Dżem czy Sztywny Pal Azji.
 

 
Sad Wednesday:
Poznaliśmy się w gimnazjum. Mieliśmy grać „Kocham wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni na akademii z okazji  Święta Niepodległości. I tak 14 listopada 2011 roku powstał zespół Sad Wednesday. Obecny skład uformował się jednak dopiero rok później. Staramy się grać jedynie dla przyjemności, co gwarantuje nam pewnego rodzaju swobodę muzyczną i oryginalność. Traktujemy nasze muzykowanie jako dobrą zabawę i odpoczynek. Jest dla nas odskocznią od ponurej i szarej rzeczywistości. W naszej muzyce opieramy się na ekspresji i spontaniczności. Łączymy stare, dobre brzmienie z lat 80’ ubiegłego wieku z współczesną muzyką rozrywkową.  Mimo, że zespół istnieje dość długo to koncertować zaczęliśmy dopiero w maju tego roku.
Skład:
Maciek Nowak – wokal, gitara rytmiczna
Kacper Matusiak – gitara solowa
Paweł Zając – bas
Szymon Issakiewicz – perkusja
 
 
SelfHated Machine:
Zespół powstał około 2007 roku, od początku tworzą go Mamut (perkusja) i Kudłaty (gitara/wokal), po okresie częstego zmieniania basistów w końcu do kapeli dołączył Franek (grający już wcześniej z Kudłatym) i tak zaczyna się historia „maszynki”. Po zagraniu kilku koncertów i nagraniu pierwszego demo, chłopaki zatrudniły drugiego gitarzystę Mira. W tym czteroosobowym składzie Maszyna nabrała rozpędu, rozkręcając parę dobrych i żywiołowych koncertów, głównie jednak lokalnych. Niestety w połowie 2009 nastąpił mały kryzys, po którym zespół już bez Mira próbował stanąć na nogi, co na szczęście się udało. Pod koniec roku zrodził się pomysł nagrania kolejnego demo, przed nagraniem na drugą gitarę wskoczył Smułek (grający wcześniej w różnych składach i z Mamutem i z Kudłatym). W ciągu jednego wieczoru udało się zarejestrować na 100% sześć utworów, choć ich jakość pozostawia wiele do życzenia, to chłopcy mogli w końcu usłyszeć co grają. Niestety koniec roku przyniósł kolejny kryzys i tak z przyczyn osobistych kapele opuścił Smułek, a następnie Franek wyjechał za granice w poszukiwaniu lepszego świata. Aktualnie niejaki Kuba przyuczył się do zawodu gitarzysty, a miejsce przy basie zajął młodszy brat Mamuta, zwany podobnież. Zrodziła się również płyta i plany na najbliższy czas obejmują zagranie kilku koncertów.
Skład zespołu:
Maciek "Kudłaty" Kubaty - gitara/wokal
Kuba Dread - gitara
Młody Mamut - bas
Stary Mamut - perkusja
 

powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl