imieniny: Mikołaja, Stanisława. 13 listopada 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Chrzanić ciszę, czyli TeWu w Starej Kotłowni

Hasłem pierwszego hip-hopowego koncertu w Starej Kotłowni było „Chrzanić ciszę" i faktycznie o ciszy nie mogło być mowy. Tuż po godzinie dwudziestej 30 sierpnia na scenie zameldowała się Panda Skład w składzie z Sinym, Exifem i Papikiem. Po nich swoje kawałki zaprezentował siedemnastoletni raper i producent z Chrzanowa - Alias.


Jednym z ciekawszych punktów piątkowego koncertu był występ Dzidy i Jakuba z Gębofonizm Beatbox Soundsystem. Beatbox jest formą rytmicznego tworzenia dźwięków za pomocą narządów mowy - ust, języka czy krtani, w taki sposób by naśladowały instrumenty perkusyjne, bas czy skrecze.
Krakowski duet łączy beatbox z elementami wokalnymi i live loopingiem, czyli zapętlaniem dźwięków za pomocą specjalnych urządzeń.
Przed występem gwiazdy piątkowego koncertu - TeWu, publiczność rozgrzały występy Operacji Silesia, Banity, Żetona, Sinego i Papu Band. Gdy emocje kilkudziesięciu fanów hip-hopu sięgnęły zenitu, na scenie zameldowali się Dono, Cham-Pion oraz G2E, czyli TeWu.
Formacja TeWu powstała ponad dwadzieścia lat temu w Świętochłowicach. Obecnie tworzą go Dono, Cham-Pion, G2E oraz DJ Sh-Wuu. Skład ma w swoim dorobku trzy albumy oraz wiele występów gościnnych, między innymi ze Slums Attack.
Muzycy z TeWu nie zawiedli. Chrzanowska publiczność przez kilkadziesiąt minut mogła bawić się do największych hitów zespołu, jak „Świry" i „My i wy". Nie zabrakło również kawałków z ostatniego krążka raperów - wydanej w ubiegłym roku „Epidemii". Płyta została wyprodukowana przez lidera formacji Dono.
Na najnowszej płycie Tewu gościnnie między pojawili się innymi gitarzysta Grzegorz Bagiński i perkusista Dawid Tomanek.
Obecnie muzycy z TeWu pracują nad swoimi solowymi projektami, ale już po nowym roku ruszają z przygotowaniami do nowej płyty, która na półki sklepów trafi w 2014 roku.
Tomasz WójcikpowrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl