imieniny: Filipa, Korduli. 22 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Koncert TeWu w Starej Kotłowni

30 sierpnia zapraszamy do klubu Stara Kotłownia na koncert hip-hopowy Rap Attack. Na scenie pojawi się TeWu (Cham-pion, Dono, g2e, Dj Sh Wuu). Gościnnie wystąpią: Banita, Żeton, Papu Band, Em uody oraz supporty: Gębofonizm Beatbox, Alias, Operacja Silesia, Siny, Exif. Start o godz. 20.00. Bilety: 12 zł (przedsprzedaż: Informacja MOKSiR) lub 15 zł (w dniu koncertu).TeWu - to świętochłowicka grupa hip-hopowa, która powstała w 1992 roku. Artyści wydali trzy albumy. Pojawili się gościnnie na wielu wydawnictwach (m.in. Slums Attack). Stworzyli także kilka teledysków ("My i Wy" z Peją doczekał się prawie miliona odtworzeń na YT). Już 30 sierpnia będziemy mieć okazję usłyszeć na żywo w klubie Stara Kotłownia Cham-piona, Dono, g2e, Dj-a Sh Wuu.
 
 
 
Papu Band 
Papu Band to ekipa ludzi, którzy nagrywają rap od długiego czasu i współpracują we wspólnych projektach i nagrywkach. Łączy ich fascynacja kulturą, zajawka na tworzenie, kolorowe mury, melanże, rymy i skrecze...
Członkowie:
Tewu, Solei, Styl VIP, DJ SH WUU, Carma, OLO- SCM, Żeton, Toman,
Specyfiq, Siloe, AK-47, Pończoch, Tornado Team, Bolec (zm. 2009), Banita i EM UODY.
 
Żeton.
Gdzie Tewu tam i Żeton. Nagrywa od 1996 roku, a jego główną inspiracją jest głównie West Side. W czerwcu 2010 roku ukazała się jego płyta "....O Nieznanym Tytule......". 
W maju 2013 do sieci trafia singiel z klipem "Kiedy Nie Masz Nic".
 
Banita.
Zespół istniejący w latach 1994 - 1997. Krótko po wydaniu albumu skład rozpadł się. Wyłapani przez właściciela R.R.X. Krzysztofa Kozaka jako konkurencja dla Kalibra 44, wydającego w wytwórni SP Records. Album "Droga do Gwiazd" promowany był kawałkiem "7 bram piekieł" emitowanym wraz z teledyskiem w nieistniejącej już stacji Atomic TV. Po latach wracają i koncertują w składzie: Arak i Kater.
 
Gębofonizm.
Gębofonizm Beatbox Soundsystem [GBS], czyli Jakub i Dzida, to krakowski duet łączący beatbox z wokalnymi zajawkami i live loopingiem. Na koncertach usłyszycie głównie hip-hopowe brzmienia, jak również elementy reggae i dancehall z dodatkiem czegoś, co ma "dub" w nazwie, a poza miażdżącymi scratchami wokalnymi, zawsze coś, co bez wątpienia będzie freshhhh. Praktycznie każdy utwór to autorski pomysł, więc amatorzy beatboxowych coverów Billy Jean mogą być rozczarowani. 
Uwaga! Wszystkie dźwięki na koncertach i nagraniach wychodzą prosto z GĘBY!
 
Operacja Silesia.
Operacja Silesia to formacja dwóch łaziskich MC's: TeGie & JKRS.
Skład powstał na przełomie 2011/2012 roku.
Pierwszy, tytułowy singiel grupy został zarejestrowany w studio 2na2, na koniec 2011 roku, zaś światło dzienne ujrzał 6 stycznia 2012r.
 
Siny.
25 letni raper z Wisły. Swoją przygodę z rapem zaczynał bardzo wcześnie bo już około roku 1997 śmigały u niego na taśmach takie klasyki jak LL Cool J, 2 Pac,  Notorious BIG czy z Polskich Liroy,Karamba,Molesta, Wzgórze, jednakże punktem zwrotnym była płyta Paktofoniki - Kinematografia i kawałek "Priorytety". Wtedy to 13-letni Siny zrozumiał, że priorytetem dla niego jest rap. W 2001 powstał skład CHZW w którym tworzył bity, jednak skład nie wytrwał długo, a Siny zostawił bity. W 2004 roku podjął decyzję o nagraniu solowej płyty, w warunkach domowych powstała płytka "Patrząc w przeszłość", lecz po pierwszym przesłuchaniu wylądowała w koszu. Kilka miesięcy później wraz z dobrym ziomem z podstawówki Delem wyszedł pomysł na wspólne EP... na pomysłach się skończyło. Po prawie 3letnim rozstaniu z mikrofonem końcówką roku 2007 Siny zaczął pracę nad właściwą wersją "Patrząc w przeszłość", ukończona w marcu powędrowała tylko po najbliższych znajomych ze względu na poziom. Równocześnie z końcem prac nad "Patrząc w przeszłość" rozpoczął pracę nad "Pomiędzy", która ukazała się 1 Listopada 2008. Obecnie ukończone zostały prace nad albumem "Na dachu świata" który w całości wyprodukował Piciu. Premiera na przełomie lipca i sierpnia. Równocześnie rozpoczął pracę nad kolejnym solowym albumem, na którym pojawi się masa gości.
 
Alias.
17-letni raper, producent z Chrzanowa. Rapem pasjonuje się od najmłodszych lat, z biegiem czasu sam zaczął próbować swoich sił za mikrofonem  i przy produkcji podkładów. Ulubieni artyści to Macklemore, Danny Brown, Coolio, Lil Wayne.powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl