imieniny: Marcina Rafała. 24 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Impresja dała koncert na deptaku

W ostatni  piątek lipca wokaliści z zespołu „Impresja” z MOKSiR zaprosili chrzanowian na wakacyjny koncert piosenki. Licznie zgromadzona publiczność doceniła talenty młodych wykonawców. Pomysłodawczynią całego zajścia była instruktorka muzyki Irena Paprocka.
Jako pierwsza wystąpiła Julia Łatka. Jej talent został odkryty niedawno. Jest w Impresji od pół roku. Doskonale prezentuje się w piosenkach retro, zadebiutowała z wielkim sukcesem na lubianym przez chrzanowian koncercie z okazji Dnia Matki. Podczas koncertu zaprezentowała znane szlagiery przedwojenne: „Kiedy będziesz zakochany" oraz „Ada, to nie wypada".
Tuż po niej wystąpił Paweł Paprocki. Zadebiutował w MOKSiR, kiedy miał zaledwie 4 lata. Od tego czasu występuje na licznych festiwalach i konkursach, zdobywając wiodące miejsca. Jest półfinalistą telewizyjnego show Mam Talent. W jego wykonaniu publiczność usłyszała: „Dziwny jest ten świat" z repertuaru Czesława Niemena, „Turning tables" z repertuaru Adele, „Earth song" z repertuaru Michaela Jacksona, „La valse a mille temps" z repertuaru Brela oraz „I still standing" z repertuaru Eltona Johna.
Potem śpiewała Dominika Pater. W Impresji jest już ponad 6 lat, na swoim koncie ma najwyższe nagrody na festiwalach i konkursach wokalnych, koncertuje w Polsce i za granicą. Jej wyjątkowa barwa i osobowość artystyczna nie pozwala jej nie zauważyć!
Podczas koncertu z niezwykłą ekspresją zaśpiewała utwory: „Listen", „Cud i miód", „I will love again", „Kennedy Rose" oraz „It's comming back to me now" - piosenkę nagrodzoną Grand Prix na tegorocznym Konkursie Mikołajkowym w naszym mieście.
Kolejnym wykonawcą był Dominik Kuśnierczyk, który śpiewa w Impresji już drugi rok. Został doceniony na wielu festiwalach i konkursach, w styczniu odbył się recital Dominika w klubie Stara Kotłownia. Koncertuje również w Krakowie i innych miastach. Niepowtarzalna barwa i charyzma czynią go obiecującym wokalistą.
W wykonaniu Dominika usłyszeliśmy: „Dłoń", „Ruchome piaski", „Le temps des Cathedrales", „Can sou feel the love tonight" oraz „Łódź bliska, daleka".
Na zakończenie koncertu wystąpił Krzysztof Piegzik. W Impresji śpiewa od roku. Dzięki ciepłej i romantycznej barwie doskonale prezentuje się w balladach. Jego dodatkowym atutem jest doskonały angielski, dzięki któremu może podbijać światowe sceny! Na ten dzień wybrał następujące utwory: „Zabiorę cię właśnie tam", „Kocham cię jak Irlandię", „Whithout sou baby", „Zawsze tam, gdzie ty" oraz „Hello".
Potem był czas na ukłony i długie brawa, które nie tylko mogły mobilizować do dalszej pracy, ale też zachęcały do organizowania kolejnych koncertów - Impresja bowiem zyskuje coraz więcej swoich wiernych fanów.
Antoni Dobrowolski

 powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl