imieniny: Grzegorza, Salomei. 17 listopada 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Przedszkolaki na start!

Maluchy z Przedszkola Samorządowego nr 10 zwyciężyły w I Chrzanowskiej Olimpiadzie Przedszkoli. To była premierowa edycja imprezy, której pomysłodawcą był wiceburmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek i to on dokonał uroczystego otwarcia Olimpiady.Główną ideą Olimpiady Przedszkolaków jest promowanie ruchu i zdrowej sportowej rywalizacji wśród najmłodszych.Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Udział w imprezie wzięły prawie wszystkie przedszkola z gminy Chrzanów. O puchar i nagrody rywalizowało aż dwanaście z nich.

Podczas zawodów dziesięcioosobowe zespoły brały udział w sześciu zróżnicowanych konkurencjach: toczeniu piłki do pachołka, przeplataniu szarfy, rzutu woreczkiem do celu, strzale piłką do małej bramki, strącaniu pachołka piłką i na koniec w niezwykle emocjonującym biegu pięcioosobowych pociągów.

W każdej z tych dyscyplin przedszkolaki radziły sobie doskonale i o wygranej decydowały często pojedyncze punkty czy sekundy. Wszystkie przedszkola biorące udział w Olimpiadzie znały wcześniej program zawodów i miały czas na dobre przygotowanie swoich reprezentacji.

Wśród dwunastu reprezentacji najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach wywalczyło Przedszkole Samorządowe numer 10 i to do nich trafił na rok przechodni Puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa. Drugie miejsce zajęła drużyna z Przedszkola numer 5, zaś trzecie - reprezentacja przedszkola samorządowego im. Świętego Franciszka - patrona ekologów w Balinie. Puchar w imieniu burmistrza wręczyli Rafał Nitecki - naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Jan Smółka - dyrektor MOKSiR. Maluchy dopingowane przez całe rodziny bawiły się doskonale udowadniając, że taka impreza ma rację bytu w kalendarzu sportowych imprez w Chrzanowie. Nikt nie ma wątpliwości, że za rok - druga edycja Olimpiady przyciągnie jeszcze więcej przedszkolaków do chrzanowskiej hali sportowej.
Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chrzanowie, natomiast organizatorem Olimpiady był MOKSiR w Chrzanowie.
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl