imieniny: Jadwigi, Teresy. 15 października 2019
 

 

 
Co? Gdzie? Kiedy?
 
Aktualności


Kapryśna aura nie przeszkodziła w dobrej zabawie!


Tegoroczne święto miasta już za nami. Jak co roku atrakcji nie brakowało. Chrzanów odwiedziły gwiazdy muzyki popularnej i poważnej. Gościem specjalnym był Bogusław Kaczyński. Ponadto po raz pierwszy można było wznieść się nad płytę placu Tysiąclecia balonem. Trzydniowe obchody święta Chrzanowa rozpoczęły się już w piątek 31 maja. Na początek przygotowano sporo atrakcji sportowych. Po raz pierwszy odbyła się olimpiada przedszkolaków, w której zwyciężyła drużyna Przedszkola Samorządowego nr 10 w Chrzanowie. Popołudnie to już muzyczny pojedynek big bandów w klubie Stara Kotłownia oraz gratka dla wielbicieli kina. Zaproponowano im retransmisję baletu „Jezioro Łabędzi" w technice 3D. Z kolei późnym wieczorem w kinie „Sztuka" ruszyła noc filmowa.
Niemal tradycją stało się, że drugi dzień święta miasta, rozpoczyna rajd motocyklowy o puchar burmistrza Chrzanowa. Amatorzy dwuśladów byli zresztą obecni przez cały dzień. Po południu na Placu Tysiąclecia odbyła się parada motocykli, potem wielbiciele jednośladów zabierali chętnych na krótką przejażdżkę. Od kilku lat Dni Chrzanowa to nie tylko imprezy na placu Tysiąclecia, ale także na pobliskim rynku. Nie inaczej było w tym roku. Przez kilka godzin na scenie prezentowali się młodzi artyści, zwycięzcy konkursów piosenki i podopieczni sekcji działających przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Wystąpili w programie adresowanym do najmłodszych mieszkańców gminy. Potem przyszedł czas na zespoły wyróżnione w przeglądzie kapel Klang 2013, które mimo coraz mocniej padającego deszczu, miały swoją publiczność. Choć pogoda psuła się coraz bardziej, przed sceną na chrzanowskim rynku przybywało słuchaczy. Tłumy nastolatków zjawiły się tu za sprawa wieczornego koncertu znanego rapera Libera i występującej z nim Natalii Szroeder. Oboje zostali entuzjastycznie przyjęci przez chrzanowską publiczność, a tłum zgromadzony pod sceną śpiewał razem z nimi m.in. jeden z przebojów zatytułowany „Winny". Po zejściu ze sceny artyści jeszcze długo rozdawali autografy.
- To był bardzo fajny koncert. Dziękujemy naszym fanom za tak ciepłe przyjęcie - mówił po koncercie Liber.
Sobotni wieczór na rynku zakończył świetny koncert Skangura. Grający w klimatach z pogranicza ska, reggae i rocka muzycy rozgrzali publiczność. W odstawkę poszły parasole i pomimo mocnego deszczu wiele osób tańczyło w rytm dźwięków płynących ze sceny.
Tymczasem na placu Tysiąclecia była prawdziwa uczta dla melomanów i wielbicieli nieco innego rodzaju muzyki. W ramach Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury do Chrzanowa przyjechał Bogusław Kaczyński i jego goście. W ponad trzygodzinnym koncercie publiczność mogła wysłuchać najsłynniejszych arii operetkowych, musicalowych czy nawet znanych przebojów.
- Wiemy, co najbardziej lubią ludzie i tak też ułożyliśmy program tego koncertu aby nasi widzowie usłyszeli swoje ulubione fragmenty przedstawień operowych i operetkowych - powiedział nam Bogusław Kaczyński.
Program był na tyle zróżnicowany, iż pojawił się tu nawet utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat". Muzyczną podróż przez sceny operowe i operetkowe ubarwiał swoimi opowieściami Bogusław Kaczyński. Jeśli do tego dodamy, że na estradzie pojawili się świetni muzycy i artyści scen polskich, to nie dziwi, że pomimo lejącego deszczu publiczność dopisała.
Ostatni dzień święta Chrzanowa pokazał, że każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Na dzieci czekały smerfy, które wystąpiły na scenie przed domem kultury. Potem swą siłę pokazały orkiestry dęte. Na paradę orkiestr przyjechały zespoły z Małopolski i ŚląskaNa szczęście w niedziele pogoda postanowiła ponownie zaskoczyć, tym razem na korzyść, bo zamiast deszczu pojawiło się słońce. To sprawiło, że frekwencja była jeszcze większa. Tłumy młodych fanów czekały na występ Juli z zespołem. Młoda artystka rozdała potem mnóstwo autografów. Na scenie przed MOKSiR tego dnia pojawiły się też chrzanowskie gwiazdy szklanego ekranu: Paweł Paprocki, Ada Szulc i Sztywny Pal Azji.
Z kolei na rynku w niedzielę zagościli seniorzy, a po nich Franciszek Makuch z artystami scen krakowskich. Tradycyjnie już święto miasta zakończył wspaniały pokaz sztucznych ogni.
Agnieszka Sierocińska
powrótMiejski O�rodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzan�w
centrala: 32 623 30 86
fax: 32 623 40 22
email: moksir@chrzanow.pl