imieniny: Ireny, Jana. 20 października 2017
 

  
Co? Gdzie? Kiedy?
 


Twitter


Aktualności


VII MAŁOPOLSKIE DNI ŚW. JANA PAWŁA II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II. Obchody zaplanowano w kilku miastach województwa. W Chrzanowie organizowane są się w dniach 9 września-1 października we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji.Zapraszamy na wystawę, koncert i projekcje filmów - kolejne propozycje realizowane w ramach projektu Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II, które odbędą się w Chrzanowie.
Już 9 września w sali nr 21, Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie będzie można obejrzeć wystawę Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów, której głównymi bohaterami są Święci: Jan Paweł II i Brat Albert. Ekspozycja - bazująca na zbiorach i zasobach Wydawnictwa „Biały Kruk" oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie - odwoływać się będzie do biografii, dorobku obu Świętych oraz do beatyfikacji (Kraków, 1983 r.) i kanonizacji (Watykan, 1989 r.) Brata Alberta przez Papieża-Polaka.
Kolejną propozycją projektu będzie koncert znanej i lubianej polskiej artystki - Krystyny Giżowskiej, który odbędzie się na Rynku w Chrzanowie, w niedzielę 17 września, o godz. 17.00.

Obok świeckiego repertuaru usłyszymy również utwory o tematyce religijnej.
W poniedziałek, 25 września, zapraszamy do Kina Sztuka gdzie o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z prelegentem, a po nim jednorazowa projekcja filmu Brat naszego Boga w reżyserii K. Zanussiego. Tego samego dnia rozpoczynamy także projekcje filmu Małopolska. Miejsca serdeczne Jana Pawła II w reżyserii K. Glondysa.
WSTĘP WOLNY na wszystkie wydarzenia.
Więcej informacji na www.idmjp2.pl
Zapraszamy!

Projekt „Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna".
Organizator: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie
Współorganizatorzy: MOKSiR Chrzanów, Wydawnictwo „Biały Kruk", Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie
Patroni medialni: Tygodnik „Gość Niedzielny", Radio PLUS, Portal franciszkańska3


powrótMiejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzanów
centrala: 32 623 30 86, 32 623 30 87
email: moksir@chrzanow.pl