imieniny: Urszuli, Hilarego. 21 października 2017
 

  
Co? Gdzie? Kiedy?
 


Twitter


Aktualności


PAMIĘTAJMY O OGRODACH

W piątkowe popołudnie 7 kwietnia 2017r, w galerii „Na Styku" MOKSiR odbył się wernisaż wystawy członków Stowarzyszenia „Ceramika bez granic" - PAMIĘTAJMY O OGRODACH.


Na wystawie zaprezentowano dzieła inspirowane motywem ogrodu: obrazy, rzeźby, fotografie, instalacje i aranżacje 18 artystów: Marity Benke - Gajdy, Marii Bieńkowskiej - Kopczyńskiej, Krystyny Zaboklickiej, Elżbiety Śliwińskiej, Weroniki Gajdy, Ewy Wróbel, Barbary Zgody, Barbary Arabskiej, Małgorzaty Stańczyk, Zofii Tobaszewskiej, Kai Sawickiej, Katarzyny Gajdy, Magdaleny Cisło, Agaty Kardas, Jana Biczysko, Zbigniewa Gierczaka, Jakuba Niewdany i Natalii Nowackiej.
We wstępie do katalogu wystawy Alicja Biczysko pisze: „Opisany, namalowany, wyrzeźbiony, sfotografowany czy prawdziwy - ogród naszych czasów jest obrazem niepokojów człowieka, który wciąż cierpi niedosyt przestrzeni pięknej i bezpiecznej. Wyrazem tego są właśnie prace na wystawie artystów ze Stowarzyszenia Ceramika bez Granic, która jest dziełem kończącym projekt Moje miejsce IV, realizowany wspólnie z Centrum Kultury w Słomnikach. Podążajmy za tymi pracami, które kreują - każda na swój sposób - idealny krajobraz, gdzie natura i kultura pozostają w rajskiej równowadze. Uciekajmy od coraz bardziej industrialnej przestrzeni, nieprzyjaznej przyrodzie i łamiącej zasady piękna. Poszukujmy z nadzieją swojego utraconego raju."

Stowarzyszenie „Ceramika bez granic" zrzesza ceramików - twórców
profesjonalnych (studentów i absolwentów szkół artystycznych) oraz nieprofesjonalnych, związanych z pracownią Marity Benke-Gajdy. Wszystkich łączy zamiłowanie do ceramiki.
Stowarzyszenie, w ramach swojej działalności statutowej, organizuje liczne wystawy, na których swoją twórczość prezentują nie tylko jego członkowie, ale i zaproszeni goście, bądź uczestnicy projektów przez owo Stowarzyszenie realizowanych. Takie projekty dotyczą najczęściej edukacji artystycznej dzieci i młodzieży, bo też za jedno z głównych założeń Stowarzyszenie przyjęło naukę i propagowanie warsztatu ceramicznego wśród najmłodszych.

Antoni DobrowolskipowrótMiejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzanów
centrala: 32 623 30 86, 32 623 30 87
email: moksir@chrzanow.pl