imieniny: Urszuli, Hilarego. 21 października 2017
 

  
Co? Gdzie? Kiedy?
 


Twitter


Aktualności


Na chrzanowskim rynku wybrano najpiękniejsze palmy

Blisko 3 metry miały najwyższe palmy wielkanocne zaprezentowane podczas tegorocznego konkursu palm na chrzanowskim rynku. Wykonały je panie z kół gospodyń w Luszowicach i Balinie zbierając w tej kategorii pierwsze nagrody. Jury doceniło także wiele mniejszych palm. Wszystkie były zrobione zgodnie z tradycją i pięknie ozdobione.
 GALERIA ZDJĘĆ

Od lat MOKSiR w Niedzielę Palmową organizuje konkurs palm wielkanocnych. W tym roku także pozostał wierny tej tradycji i zaprosił chrzanowian do zaprezentowania wykonanych przez siebie palm wielkanocnych. Duża konkurencja była zwłaszcza w pierwszej kategorii , palm o wysokości do metra. Prezentowały je głównie dzieci, które wykonały palmy przy pomocy najbliższych.
- Wnuczka na co dzień mieszka w Londynie. Chcemy, by nie zapomniała o naszych tradycjach, więc wspólnie przygotowywaliśmy palmę na konkurs. Ma nieco poniżej trzech metrów, ale w przyszłym roku zrobimy większą - mówił jeden z uczestników konkursu.
Najlepsi otrzymali nagrody. Każdy, kto przyszedł w niedzielne przedpołudnie na chrzanowski rynek mógł spróbować tradycyjnego wielkanocnego żurku czy nadziewanych jaj. Smakołyki przygotowały lokalne restauracje Platan i Nowa.powrótMiejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzanów
centrala: 32 623 30 86, 32 623 30 87
email: moksir@chrzanow.pl