imieniny: Urszuli, Hilarego. 21 października 2017
 

  
Co? Gdzie? Kiedy?
 


Twitter


Aktualności


I Chrzanowski Bieg Uliczny POCIĄG DO BIEGANIA

Urząd Miejski w Chrzanowie oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zapraszają do udziału w I Chrzanowskim Biegu Ulicznym POCIĄG DO BIEGANIA 7 maja 2017 r . TU OBEJRZYSZ ZWIASTUN Szczegóły w REGULAMINIE. Patronat sportowy nad wydarzeniem objął Dariusz Strychalski.Jest to wspólna inicjatywa lokalnego środowiska biegaczy, Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, chrzanowskiego Parkrun'u i Trzebińskiego Centrum Kultury.
Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację biegania, jako naturalnej i najprostszej formy aktywności ruchowej, promocję zdrowego stylu życia wolnego od nałogów oraz integrację mieszkańców Chrzanowa i powiatu chrzanowskiego.
Bieg odbędzie się na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. Bieg 5 km - jedna pętla prowadzona przez: ul. Broniewskiego, ul. Janusza Kusocińskiego, ul. Bagnistą, ul. Zieloną, Rondo Ofiar Faszyzmu, ul. Władysława Sikorskiego, rondo przy ul. Europejskiej, obwodnicę północno-wschodnią. Bieg 10 km to dwie pętle po tej samej trasie.
Organizatorzy zachęcają do udziału nie tylko biegaczy. W ramach wydarzenia organizowany jest konkurs na najciekawszą grupę kibiców dopingujących uczestników biegu na całej trasie. Grupa kibiców powinna wyróżniać się spośród pozostałych osób w sposób pozwalający ją zidentyfikować, wyróżnić i nazwać. Najlepszą grupę kibica wybierze komitet organizacyjny. Będą nagrody rzeczowe!
Dodajmy, że patronat honorowy nad I Chrzanowskim Biegiem Ulicznym Pociąg do biegania objął Dariusz Strychalski. Ten niepełnosprawny biegacz swoimi wyczynami motywuje setki ludzi. Mimo że po ciężkim wypadku w dzieciństwie niedowidzi na jedno oko, ma przykurcz prawej ręki i niedowład prawej nogi, nie przestaje walczyć o spełnianie marzeń. Zaczął w 2000 roku jako samouk. Ukończył maraton z czasem 3 godziny 36 minut, Spartathlon na dystansie 246 km, 5 etapowy bieg Wiedeń-Bratysława-Budapeszt, Ultramaraton na Węgrzech. W 2014 roku przebiegł najbardziej wymagającą trasę Badwater w Dolinie Śmierci w Kalifornii. Na liczącej 217 km trasie z Doliny Śmierci do Mount Whitney, w lipcu każdego roku, odbywa się najtrudniejszy na świecie ultramaraton z udziałem najlepszych na świecie biegaczy, triatlonistów i alpinistów. Zawodnicy biegną od około 23, do nawet do 47 godzin bez przerwy w temperaturze przekraczającej czasami 55 °C Darek pokonał tą trasę w czasie 45 godzin i 11 minut!

 


powrótMiejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzanów
centrala: 32 623 30 86, 32 623 30 87
email: moksir@chrzanow.pl